Edukacja i nauczanie
Tablica w szkole
W pracy nauczyciela uwielbiam w szczególności czas, w którym znajduję się obecnie, a więc wakacje. Chyba większość przedstawicieli mojego zawodu ma podobne odczucia do moich i w ciągu roku szkolnego z utęsknieniem czeka na wolne pomiędzy poszczególnymi latami. Mało który zawód może pochwalić się dwoma miesiącami urlopu w trakcie najgorętszych miesięcy w roku oraz dodatkowo przerwą międzysemestralną i długą przerwą świąteczną. Większość osób ma jedynie miesiąc urlopu w ciągu całego roku, który stara się jakoś sensownie porozkładać. Ja nie mam tego problemu – od końca czerwca do 1 września mam urlop i czas dla siebie i dla swojej rodziny, nauczyciel Legionowo.

Mój mąż niestety nie jest nauczycielem, a pracuje w straży pożarnej, dlatego z wyjazdem zagranicznym na wakacje roku czekam do połowy sierpnia, kiedy to mój małżonek będzie miał dwutygodniowy urlop. Razem z dwójką naszych pociech w tym roku wybieramy się na Cypr. Wycieczkę rezerwowaliśmy tuż po Nowym Roku, dlatego udało nam się dostać ją w bardzo okazyjnych cenach. Teraz, gdybyśmy chcieli kupić tę samą wycieczkę zapłacilibyśmy o 50% więcej. Opłaca się robić rezerwacje na początku roku.

Do końca wakacji został jeszcze ponad miesiąc, a ja i tak już zdążyłam wypocząć. Jak znam siebie i swoje odczucia to pewnie w połowie sierpnia zacznę już myśleć o pracy i trochę za nią tęsknić. Dzieciaki czasem dają popalić, ale ogólnie są kochane. Uwielbiam swoją pracę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *