Edukacja i nauczanie
Tablica w szkole
W pracy nauczyciela uwielbiam w szczególności czas, w którym znajduję się obecnie, a więc wakacje. Chyba większość przedstawicieli mojego zawodu ma podobne odczucia do moich i w ciągu roku szkolnego z utęsknieniem czeka na wolne pomiędzy poszczególnymi latami. Mało który zawód może pochwalić się dwoma miesiącami urlopu w trakcie najgorętszych miesięcy w roku oraz dodatkowo przerwą międzysemestralną i długą przerwą świąteczną. Większość osób ma jedynie miesiąc urlopu w ciągu całego roku, który stara się jakoś sensownie porozkładać. Ja nie mam tego problemu – od końca czerwca do 1 września mam urlop i czas dla siebie i dla swojej rodziny, nauczyciel Legionowo.

Mój mąż niestety nie jest nauczycielem, a pracuje w straży pożarnej, dlatego z wyjazdem zagranicznym na wakacje roku czekam do połowy sierpnia, kiedy to mój małżonek będzie miał dwutygodniowy urlop. Razem z dwójką naszych pociech w tym roku wybieramy się na Cypr. Wycieczkę rezerwowaliśmy tuż po Nowym Roku, dlatego udało nam się dostać ją w bardzo okazyjnych cenach. Teraz, gdybyśmy chcieli kupić tę samą wycieczkę zapłacilibyśmy o 50% więcej. Opłaca się robić rezerwacje na początku roku.

Do końca wakacji został jeszcze ponad miesiąc, a ja i tak już zdążyłam wypocząć. Jak znam siebie i swoje odczucia to pewnie w połowie sierpnia zacznę już myśleć o pracy i trochę za nią tęsknić. Dzieciaki czasem dają popalić, ale ogólnie są kochane. Uwielbiam swoją pracę!

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *