Edukacja i nauczanie
zegar
Chcesz pracować jak najbardziej efektywnie? Zależy Ci na tym, aby Twoi uczniowie zdobyli jak najwięcej wiedzy podczas jednej godziny lekcyjnej? W takim razie postaw na odpowiednią organizację czasu pracy, a na pewno będziesz zadowolony z uzyskanych efektów.

Jako nauczyciel masz niełatwy orzech do zgryzienia. Często to, jak potoczy się lekcja nie zależy jedynie od Ciebie, ale przede wszystkim od Twoich uczniów. Nie ma zatem niczego dziwnego w tym, że niekiedy nie zdążysz przerobić całego materiału. Jak poradzić sobie z tym problemem?

Dobre nawyki szansą na sukces

Już na samym początku możesz postawić swoim uczniom pewne warunki, tak aby dobre nawyki weszły im w krew. Jest to sposób na to, aby szybciej wykonywali oni swoje zadania. Jeżeli na Twoich lekcjach będzie panowała pewna rutyna, czyli określona ilość czasu na część teoretyczną, pytania, a także praktykę, wtedy zyskasz większe szanse na to, że zawsze uda Ci się w całości przeprowadzić program nauczania, a nawet wyjść poza jego zakres.

Poza lekcją z kolei, kiedy masz do sprawdzenia klasówki, a także zadania domowe – postaraj się również odpowiednio zorganizować. Pozbądź się zatem wszelkiego rodzaju rozpraszaczy w postaci social mediów, czy też swojego smartfona.

11 sierpnia 2020

dobra organizacja pracy bardzo się przydaje po godzinach, ten kto nie pracuje w tym zawodzie nie zdaje sobie sprawy z tego ile czasu nauczyciel poświeca na prace poza szkoła
przygotowanie do lekcji, sprawdzanie prac domowych, klasowek itp.

14 sierpnia 2020

dobra organizacja czasu pracy jest ważna w każdym zawodzie

18 sierpnia 2020

jak myślicie – ile popracujemy stacjonarnie?

28 sierpnia 2020

pewnie do pierwszych zachorowań w placówce

3 września 2020

U nas już zamknęli szkołę – Wawa Muranów

23 lutego 2021

nauczyciel musi być dobrze zorganizowany, nie ma innej opcji

24 lutego 2021

Zgadzam się 🙂

28 października 2021

Dobra organizacja w ogóle się przydaje w życiu.

8 listopada 2021

Oczywiście 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *