Edukacja i nauczanie
uśmiechnięci uczniowie
Zawód nauczyciela ma może wiele różnych zalet, jednak zaletą na pewno nie jest niska pensja, jaką otrzymuję za przekazywanie wiedzy młodszemu pokoleniu. Od wielu lat wiadomo, że nauczyciele są w naszym kraju niedocenianą i słabo opłacaną grupą zawodową, która ma bardzo duży wpływ na rozwój społeczeństwa. Jak widać ważność naszej funkcji jest nieproporcjonalna z ilością pieniędzy, jakie za tą funkcję otrzymujemy.

Aby jakoś polepszyć swoje warunki finansowe zdecydowałam się na poświęcenie części swojego wolnego czasu i udzielanie korepetycji tym uczniom, którzy potrzebują pomocy w nauce. Zgodnie z niepisaną, acz powszechnie obowiązującą zasadą na prywatne lekcje nie przyjmuję do siebie dzieci, z którymi mam zajęcia w szkole. Nie chcę, by moi uczniowie ze względu na dodatkowe zajęcia odbywające się u mnie w domu mieli jakieś fory, lub co gorsza, nieprzyjemności. Na korepetycje przyjmuję jedynie uczniów z innych klas, lub z innych szkół, co nie zawsze spotyka się ze zrozumieniem ze strony rodziców.

Wydawało by się, że język francuski nie jest bardzo popularnym przedmiotem szkolnym, jednak w wielu poznańskich placówkach edukacyjnych został wprowadzony jako drugi język obcy. Nie narzekam na brak zainteresowania korepetycjami, a czasem wolałabym nawet, żeby liczba otrzymywanych telefonów z pytaniami o wolne terminy była mniejsza. Głupio mi tak ciągle odmawiać, ale już naprawdę nie mam gdzie wcisnąć tych uczniów. W ciągu tygodnia mam 10 godzin korepetycji, za które łącznie dostaję 400 zł, nauczyciel Poznań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *