Edukacja i nauczanie
jak dostać pracę w placówce oświatowej w roli nauczyciela
Każdy absolwent studiów na kierunku pedagogicznym może ubiegać się o pracę we wszelakich placówkach oświatowych. Gdzie szukać ofert pracy? Najlepiej bezpośrednio na stronach internetowych poszczególnych kuratoriów, w gminach, a nawet u dyrektorów szkół czy przedszkoli.

Prawda jest taka, że największą szansę na szybkie znalezienie pracy posiadają nauczyciele, którzy są w stanie poprowadzić minimum dwa przedmioty. W takich placówkach oczywiście pracę dostaną również logopedzi oraz psychologie. Jednak okazuje się, że szkoły zamierzają z roku na rok zwiększać sukcesywnie liczbę zatrudnienia nauczycieli wykwalifikowanych, tzw. specjalistów. Z tego wynika, że oprócz studiowania konkretnej dziedziny z ukierunkowaniem na nauczanie, warto jeszcze skupić się na psychologii.

Dyrektorzy muszą zapewnić swoim uczniom pomoc psychologiczno-pedagogiczną. Szczególnie tym, którzy mają problemy z nauką. Ale nie da się ukryć, że mimo pozytywnych prognoz, nauczycielom jest coraz trudniej znaleźć godziwą pracę. Niż demograficzny się pogłębia. Polacy chętnie wyjeżdżają z kraju w poszukiwaniu lepszej pracy, za pieniędzmi. Jednak jeśli ktoś jest zdecydowany na to, aby podjąć pracę nauczyciela, nie powinien rezygnować ze swoich marzeń. Odrobiną zaangażowania i wytrwałości, a nauczyciel będzie w stanie znaleźć bardzo dobre zatrudnienie. Wystarczy, że będzie szukał w odpowiednich miejscach. Nie zaszkodzi też odezwanie się do swoich byłych nauczycieli. Być może znają kogoś, kto zna kogoś, kto…

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *