Edukacja i nauczanie
jak dostać pracę w placówce oświatowej w roli nauczyciela
Każdy absolwent studiów na kierunku pedagogicznym może ubiegać się o pracę we wszelakich placówkach oświatowych. Gdzie szukać ofert pracy? Najlepiej bezpośrednio na stronach internetowych poszczególnych kuratoriów, w gminach, a nawet u dyrektorów szkół czy przedszkoli.

Prawda jest taka, że największą szansę na szybkie znalezienie pracy posiadają nauczyciele, którzy są w stanie poprowadzić minimum dwa przedmioty. W takich placówkach oczywiście pracę dostaną również logopedzi oraz psychologie. Jednak okazuje się, że szkoły zamierzają z roku na rok zwiększać sukcesywnie liczbę zatrudnienia nauczycieli wykwalifikowanych, tzw. specjalistów. Z tego wynika, że oprócz studiowania konkretnej dziedziny z ukierunkowaniem na nauczanie, warto jeszcze skupić się na psychologii.

Dyrektorzy muszą zapewnić swoim uczniom pomoc psychologiczno-pedagogiczną. Szczególnie tym, którzy mają problemy z nauką. Ale nie da się ukryć, że mimo pozytywnych prognoz, nauczycielom jest coraz trudniej znaleźć godziwą pracę. Niż demograficzny się pogłębia. Polacy chętnie wyjeżdżają z kraju w poszukiwaniu lepszej pracy, za pieniędzmi. Jednak jeśli ktoś jest zdecydowany na to, aby podjąć pracę nauczyciela, nie powinien rezygnować ze swoich marzeń. Odrobiną zaangażowania i wytrwałości, a nauczyciel będzie w stanie znaleźć bardzo dobre zatrudnienie. Wystarczy, że będzie szukał w odpowiednich miejscach. Nie zaszkodzi też odezwanie się do swoich byłych nauczycieli. Być może znają kogoś, kto zna kogoś, kto…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *