Edukacja i nauczanie
wychowawca kolonijny
Wielu uczniów już zaczyna myśleć o zbliżających się wakacjach. Właśnie dlatego biura podróży już planują obozy, wycieczki i kolonie, zatem poszukują wychowawców kolonijnych. Okazuje się, że nauczyciele bardzo dobrze sprawdzają się w tej roli. Mogą dorobić sobie do podstawowej pensji, a oprócz tego spędzić wakacje, na przykład za granicami Polski i to całkiem bezpłatnie!

Osoba, która zdecyduje się na podjęcie takiego zobowiązania, będzie musiała sprawować opiekę wychowawczą nad określoną liczbą dzieci. Oprócz tego musi sprawować nad nimi odpowiedni nadzór oraz realizować program pobytu. Nauczyciele często mogą wybrać sobie dogodną ilość dni, którą chcą spędzić na turnusie kolonijnym. Często jest to dziesięć, dwanaście albo nawet czternaście dni.

Jakie wymagania musi spełnić wychowawca kolonijny?

Warto wiedzieć o tym, że wychowawca kolonijny powinien być pełnoletni oraz mieć minimum średnie wykształcenie. Musi posiadać zaświadczenie o ukończonym kursie wychowawcy albo inne, które będzie zgodne z wymogami MEN. W tym przypadku nie bez znaczenia jest również zaświadczenie lekarskie. Bardzo istotna jest umiejętność pracy w zespole oraz świetny stan zdrowia.

Praca w takim charakterze może przynieść bardzo wiele satysfakcji. Organizatorzy wyjazdów oferują wynagrodzenie, zakwaterowanie oraz wyżywienie. Sam pobyt z kolei często odbywa się w bardzo atrakcyjnych miejscowościach. Jest to dobre rozwiązanie dla wszystkich nauczycieli, którzy chcą dorobić sobie w okresie wakacyjnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *