Edukacja i nauczanie
Lunch do pracy. Jak zadbać o smukłą sylwetkę?

Wiosna i lato to czas, kiedy większość z nas chce prezentować się jak najlepiej. Nie ma w tym niczego dziwnego, w końcu zrzucamy wiele warstw ubrań, wychodzimy na plażę w strojach kąpielowych. O smukłą sylwetkę należy dbać przez cały rok, a można to zrobić nie tylko przy pomocy ćwiczeń, ale przede wszystkim zdrowej diety.

Jako nauczyciel masz niewiele czasu na to, żeby zadbać o siebie? Twoim problemem są nieregularne godziny pracy, a także siedzący tryb życia? Do tego dochodzą szybkie posiłki, tzw. fast foody oraz ogrom przekąsek, którym nie możesz się oprzeć? Dobrze to znamy, niestety, to bolączka wielu osób. Okazuje się jednak, że wcale nie tak trudno jest utrzymać zdrową dietę. Możesz zadbać o smukłą sylwetkę, stawiając na przygotowywanie lunchów do pracy.

Przygotuj lunch do pracy

Postaw na przygotowywanie posiłków w domowym zaciszu. Używaj do tego jak najmniejszej liczby przetworzonych produktów, pszennej mąki czy słodyczy. Całkowicie odstaw cukry proste, a dzięki temu w krótkim czasie zrzucisz nadmiar kilogramów. W pudełkach do pracy zabieraj ze sobą świeże warzywa, sałatki mogą być wymieszane z ulubionym dressingiem. O co jeszcze warto zadbać? A jeżeli chcesz jeść pieczywo, postaw na to żytnie lub razowe. Możesz również przygotowywać sobie posiłki z ryżem, kaszą albo pełnoziarnistym makaronem. Pamiętaj o tym, żeby się nie głodzić i zawsze dbać o regularne spożywanie posiłków. Do tego warto również dołożyć aktywność fizyczną. Już nawet codzienny, godzinny spacer może zdziałać prawdziwe cuda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.