Edukacja i nauczanie
na stażu w pracy nauczyciel
Na razie jestem zwykłym nauczycielem stażystą, jednak mam nadzieję, że po zakończeniu rocznego stażu będę w stanie dostać awans na nauczyciela kontraktowego. Już teraz myślę o tym, co będzie za kilka miesięcy, dlatego staram się robić wszystko najlepiej jak tylko potrafię, chociaż mój opiekun stażu, facet, który uczył fizyki nie tylko mnie, ale i moją mamę, nie należy do osób, z którymi łatwo się współpracuję.

Chociaż teraz ja jestem nauczycielem i nie powinienem obawiać się współpracy z osobami, które kilkanaście lat temu wstawiały mi dwóje do dziennika, to i tak przekraczając próg pokoju nauczycielskiego czuję się tak, jakbym wchodził do jaskini lwa. Pierwszego dnia stażu byłem tak zestresowany przed przekroczeniem progu pokoju nauczycielskiego, że prawie zawróciłem na pięcie i pobiegłem do domu, a opanowanie nerwów przyszło mi z wielkim trudem.

W ciągu pierwszego miesiąca z wieloma nauczycielami przeszedłem na „Ty” i jakoś żadnemu z nich nie przeszkadzało, że swego czasu dopingowali mnie w nauce i sprawdzali moją wiedzę za pomocą testów i indywidualnego wypytywanie przed całą klasą, nauczyciel Łódź. Niestety, oprócz licznych nauczycieli, z którymi udało mi się nawiązać nić porozumienia, znaleźli się też tacy, którzy nadal nie tolerują mojej obecności w gronie pedagogicznym. Do tych osób należy mój opiekun stażu, który wcale nie ułatwia mi procesu wdrażania się do pracy. Szkoda, że nie mogę wymienić swojego opiekuna na kogoś o innego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *