Edukacja i nauczanie
komunikacja między osobami
Twój zawód wymaga od Ciebie posiadania odpowiednich kompetencji komunikacyjnych? Zatem na pewno zależy Ci na tym, aby je nieustannie rozwijać? Doskonale się składa, ponieważ możemy podpowiedzieć Ci, w jaki sposób nauczyć się komunikacji interpersonalnej.

Nauczycielem może zostać każda osoba, która za cel stawia sobie dzielenie się swoją wiedzą z innymi osobami. Jeżeli należysz do tego grona i udało Ci się skończyć odpowiednie studia – większość drogi jest już za Tobą. Okazuje się jednak, że w tym przypadku kluczowe znaczenie ma również komunikacja interpersonalna. Przede wszystkim musisz nauczyć się rozmowy oraz słuchania innych – swoich uczniów!

Nauczyciel a komunikacja interpersonalna

W tym zawodzie odpowiednia komunikacja ma bardzo duże znaczenie. To właśnie na rozmowie często opiera się przekazywanie wiedzy innym osobom. Postaraj się zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby podczas wykładów i ćwiczeń być pewnym siebie. Nie zapominaj również o gestykulacji i mimice. Zawsze bądź uśmiechnięty i przyjaźnie nastawiony do swoich podopiecznych. Jest to najlepszy sposób na to, aby zadbać o pozytywne relacje z uczniami. Ponadto znacznie lepiej jest przekazywać oraz przyswajać wiedzę w przyjaznej atmosferze. Nie zapominaj również o tym, aby Twój głos zawsze był pewny siebie i donośny.

23 listopada 2020

teraz to musimy uczyć się komunikacji wirtualnej 😉

3 grudnia 2020

Nie wyobrażam sobie osoby, która ma problemy z komunikacją interpersonalną w roli nauczyciela

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *