Edukacja i nauczanie
szansa dla stażystów
W wielu szkołach dyrektorzy poszukują pomocy dla nauczycieli. Dzięki temu mogą oni nieco odpocząć i skupić się bardziej na uczniach i przekazywaniu im wiedzy. Nie każdy bowiem zdaje sobie sprawę z tego, że nauczyciele mają do wykonywania także bardzo dużo pracy papierkowej. W końcu dokumenty nie wypełnią się same.

Dyrektorzy szkół poszukują na przykład pomocy przy przeprowadzaniu szkoleń BHP oraz ppoż. W takich przypadkach pomoc nauczyciela jest tzw. stażystą. To świetna szansa dla młodych osób, które dopiero co skończyły studia. Dzięki temu mogą nabyć niezbędnego doświadczenia oraz poznać osoby, które mogą okazać się dla nich przydatne w ich zawodowej karierze.

W przypadku pomocy w szkoleniach BHP i ppoż stażysta musi wykazać się w opiece nad dziećmi w szczególności podczas prowadzenia zajęć, ale nie tylko! Ponieważ jest to także spożywanie posiłków, czy nawet wyjścia poza teren szkoły. Może to także być przeprowadzanie dzieci z jednego budynku do drugiego, bowiem niektóre placówki edukacyjne są rozrzucone po kilku budynkach na jednym, często ogrodzonym terenie.

Taki stażysta zazwyczaj pracuje czterdzieści godzin w tygodniu i ma tylko jedną zmianę. Jednak wynagrodzenie jest niewysokie, bo zazwyczaj wynosi około tysiąca złotych brutto (czyli nie „na rękę”). Poza tym bardzo często jest to praca tylko na określony czas, może to być na przykład tylko kilka miesięcy. Szczęściarzom udaje się znaleźć pracę na okrągły rok szkolny. Jednak jest to zdecydowaną rzadkością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *