Edukacja i nauczanie
nauczyciel wychowawca w domu dziecka
W domach dziecka bardzo często potrzebni i poszukiwani są pracownicy na stanowisko nauczyciela – wychowawcy w tymże przybytku. Jest jednak wielu chętnych oraz odważnych, którzy decydują się na przyjęcie takiej oferty pracy. Z pewnością wymaga to dużej ilości empatii oraz samozaparcia.

W obowiązkach osoby obejmującej takie stanowisko leży prowadzenie grupy wychowawczej oraz sporządzanie odpowiedniej dokumentacji, która jest nierzadko związana z prowadzoną pracą wychowawczą. Jednak trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że osoba na tym stanowisku musi również uczyć dzieci. Bardzo często są to takie podstawowe przedmioty szkolne jak matematyka, język polski, czy popularny język obcy, przykładowo angielski.

Wiele dzieci z domów dziecka uczęszcza do normalnej szkoły. Jednak są ośrodki, które zapewniają swoim wychowankom dodatkowe lekcje. Poza tym osoba piastująca funkcję nauczyciela – wychowawcy także skupia się na niejakim wychowywaniu dzieci z domu dziecka, wskazuje to w końcu sama nazwa.

W związku z tym na takiej osobie spoczywa ogromna odpowiedzialność. Musi ona być często dostępna przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Nieustannie udziela rad, strofuje oraz poprawia swoich podopiecznych. Aby podjąć się takiej pracy trzeba mieć ogromne serce i włożyć w nią bardzo duży wysiłek. Z pewnością nie jest to zajęcie dla osób, które łatwo odpuszczają i poddają się na samym starcie. W tej pracy należy być wytrwałym i dążyć do postawionego sobie celu. To na pewno okaże się być pomocne dla tych dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *