Edukacja i nauczanie
nauczycielu tak poradzisz sobie ze stresem w pracy
Zawód nauczyciela jest bardzo stresujący przez wzgląd na nieustanną konieczność kontaktu z dziećmi oraz młodzieżą. Okazuje się jednak, że są sposoby na to, aby uporać się z uciążliwym stresem.

Jak opanować stres?

Dobrym pomysłem jest aktywność fizyczna. To właśnie sport może zmniejszyć poziom hormonu stresu w Twoim organizmie. To doprowadzi również do zwiększenia poziomu endorfin, które z kolei są odpowiedzialne za uczucie szczęścia i radości! Właśnie dlatego powinieneś każdego dnia poświęcić choć trzydzieści minut dziennie na aktywność fizyczną, może to być nawet sam spacer.

Warto pamiętać również o tym, że ogromne znaczenie dla naszego zdrowia ma sen. Aby zniwelować ilość stresu, powinniśmy spać siedem, a nawet osiem godzin w ciągu doby. Ważne jest to, aby zawsze kłaść się o regularnej porze. Dobrym nawykiem jest unikanie korzystania ze smartfona przed snem, a także od razu po nim. Dla wielu osób telefon może być źródłem stresu, którego powinniśmy unikać. Zajadanie stresu także nie jest dobrym rozwiązaniem. Podczas stresującego okresu warto pić dużo wody, a także zieloną herbatę, która wyłapuje z organizmu wolne rodniki odpowiedzialne za odczuwanie stresu.

Warto pamiętać o spożywaniu regularnych posiłków, a najważniejsze są śniadania. W związku z tym można je przygotowywać dzień wcześniej, aby zabrać je do pracy. Zdrowe przekąski w postaci warzyw i bakalii mogą się przydać podczas stresujących chwil.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *