Edukacja i nauczanie
Nauka zdalna. Czy to rzeczywiście tak duże wyzwanie dla nauczycieli?

W szkołach oraz na uczelniach wyższych odbywa się nauka zdalna. Nauczyciele i dyrektorzy wskazują, że jest to dla nich ogromne wyzwanie, z którym muszą się mierzyć każdego dnia. Czy rzeczywiście tak jest? Postanowiliśmy przyjrzeć się temu nieco bliżej.

Nauczyciele nie mają łatwego zadania. Ich praca sama w sobie jest bardzo trudna i uciążliwa. Obecnie, w dobie pandemii koronawirusa muszą oni pracować zdalnie i uczyć uczniów online. Czy jest to łatwe? Z pozoru może się takie wydawać. W końcu mogą oni prowadzić zajęcia bez wychodzenia z domu, w piżamie i bamboszach. Niestety, okazuje się, że program nauczania nie poczeka, a uczniowie mimo trudnych warunków muszą przyswoić określoną wiedzę!

Nauka zdalna to wyzwanie dla nauczycieli

Nauczyciele mają opracowany pewien system, który się sprawdzał przez lata. Teraz, w dobie lekcji online jest on zupełnie inny. Niestety, ale musieli oni całkiem przekształcić swoje metody nauczania, a to nie było łatwe, w szczególności dla nauczycieli starej daty.

Uczniom również trudno jest się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Nie mają chęci do podejmowania nowych wyzwań i angażowania się. Część materiałów muszą nadrabiać samodzielnie, w szczególności, jeżeli chodzi o przedmioty ścisłe, takie jak matematyka, chemia, czy też fizyka. Jak to się może skończyć w przyszłości? Niektórzy uczniowie, którzy mają problemy z nauką, będą mieli spore trudności, na przykład ze zdaniem matury oraz z dostaniem się na wymarzony kierunek studiów.

18 lutego 2021

Tak jak większość uczniów woli uczyć się w szkole, tak nauczyciele wolą uczyć stacjonarnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *