Edukacja i nauczanie

Każdy nauczyciel boryka się z problemem nauki zdalnej. W całej w Polsce wprowadzono jej obowiązek, co jest związane z pandemią COVID-19. Nauka zdalna jest jeszcze obowiązkowa w starszych klasach, jak jednak wygląda w praktyce? Pora się temu przyjrzeć.

Nauka zdalna dla wielu nauczycieli jest prawdziwym koszmarem. Dotyczy to w szczególności osób, które prowadzą najmłodsze klasy. Dzieciom trudno jest się bowiem skupić przed komputerem w domowym zaciszu. Rozpraszają się, a także zadają pytania, które nie są związane z tematem lekcji. W takich warunkach bardzo trudno jest realizować program nauczania.

Nauka zdalna wiąże się także z utrudnieniami technicznymi. Nie każde dziecko ma bowiem dobry, stały dostęp do internetu, co wiąże się z tym, że lekcje są nieustannie przerywane. Oczywiście znacznie łatwiej jest również wyjaśnić konkretne zagadnienie dzieciom na żywo, a nie podczas połączenia zdalnego. Trzeba zatem przyznać, że praca nauczyciela w dobie pandemii jest podwójnie trudna. Ponadto rodzice mają również znacznie więcej zadań, ponieważ muszą tłumaczyć swoim dzieciom zagadnienia, których ich pociechy nie zrozumiały podczas zajęć.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *