Edukacja i nauczanie
Koniec wakacji
Nowy rok szkolny to zawsze dla nauczyciela ciężki okres. Nie tylko uczniowie muszą się na nowo przystosować do nowego trybu życia, ale nauczyciele też. Szczególnie tacy, którzy nagle otrzymali własną klasę na wychowawstwo, dochodzi im mnóstwo papierkowej roboty i opieki nad zgrają „własnych” podopiecznych.

Pod koniec minionego roku szkolnego byłam przekonana, że osobom z tak krótkim stażem pracy nie daje się wychowawstwa. Jak widać, myliłam się. Wystarczyły zaledwie dwa lata pracy w szkole i dość dobre opinie w oczach uczniów, a już dali mi wychowawstwo. Nie narzekam, ale jestem trochę przerażona i boję się czy sobie poradzę. Jestem młoda, mało doświadczona, a pracy czeka mnie naprawdę sporo.

Od tego roku szkolnego zostałam wychowawczynią klasy IVa. Z tego, co zauważyłam w tamtym roku trafiły mi się całkiem grzeczne i zdolne dzieciaczki. Oczywiście mam w grupie kilka ananasów, które tylko czekają, by narozrabiać, jednak ogólnie dzieciaki są dobre. Nie ma żadnych agresorów czy przemądrzalców. Są zwykłe dzieciaki, które dopiero uczą się jak funkcjonować w społeczeństwie.

12 stycznia 2017

Dobrze, że niedługo ferie. Będzie można odpocząć od uczniów

18 stycznia 2017

🙂 no tak. W tym zawodzie odpoczynek jest bardzo potrzebny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *