Edukacja i nauczanie
Nauczyciel matematyki
Dziesięć minut temu, zgodnie z zaplanowanym spotkaniem, mój narzeczony wszedł na rozmowę kwalifikacyjną na stanowisko nauczyciela informatyki w szkole gimnazjalnej w Gorzowie Wielkopolskim i od dziesięciu minut tak bardzo trzymam za niego kciuki, że aż zbielały mi paznokcie. Wiem, że Marcin marzył o tej pracy, dlatego liczę na to, że dyrektor placówki zdecyduje się na zatrudnienie mojego Marcina.

Marcin jest absolwentem informatyki na Uniwersytecie Szczecińskim, a wybraną przez niego specjalizacją na studiach było właśnie nauczanie informatyki. Marcin świetnie zna się na komputerach i programowaniu, jednak zamiast zostać programistą lub administratorem baz danych, on wybrał karierę w nauczaniu. Wszystko przez to, że Marcin ma naturalną pasję do nauczania, która cały czas gdzieś tam w nim siedzi. Tuż po skończeniu studiów narzeczony zatrudnił się w gorzowskiej firmie komputerowej, jednak po czasie chęć nauczania była tak silna, że nie umiał dać sobie z nią rady.

Mam świadomość, że Marcinowe poszukiwania pracy w zawodzie nauczyciela nie będą łatwym wyzwaniem. W obecnych czasach, w których rodzi się coraz mniej dzieci, liczba stanowisk nauczycielskich jest bardzo mała, a ofert pracy jest nieporównywalnie mało z zapotrzebowaniem. Mam jednak nadzieję, że talent mojego narzeczonego i jego pasja do nauczania wybronią się same i w końcu znajdzie wymarzoną posadę nauczyciela, nauczyciel Gorzów Wielkopolski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *