Edukacja i nauczanie
pomoce dydaktyczne
Wielu nauczycieli nie zdaje sobie sprawy z tego jak bardzo istotne w ich pracy są pomoce dydaktyczne. One nie tylko ułatwiają samą pracę, ale również pozwalają na uzyskanie o wiele lepszych efektów niż tylko przy pomocy samego podręcznika do nauki konkretnego przedmiotu. Obecne czasy pozwalają na wykorzystanie wielu ciekawych pomocy, a nie jedynie na korzystanie z samej tablicy i kredy do pisania.

Zajęcia powinny zachęcać uczniów do współpracy, być ciekawe i wspierane przez nowoczesne pomoce dydaktyczne. Nie ulega też wątpliwości, że w obecnych czasach rola nauczyciela jest bardzo trudna. W szczególności, kiedy nauczyciel zajmuje się nauką w klasach najmłodszych, a także tych najstarszych. Trudno jest zainteresować dzieci i młodzież samymi podręcznikami, kiedy do dyspozycji mają Internet, w którym mogą w szybki sposób znaleźć informacje na niemal każdy temat. Niestety, te informacje nie zawsze okazują się prawdziwe i rzetelne. Właśnie dlatego to nauczyciel powinien pokazać uczniom drogę do znalezienia najlepszych informacji w dobie wszechogarniającej dezinformacji w sieci.

Nauczyciel podczas swojej pracy może korzystać z różnych urządzeń. Choćby prezentacje multimedialne mogą okazać się bardzo atrakcyjną formą przekazu. Podobnie jak pliki dźwiękowe i filmy dydaktyczne. To wszystko pozytywnie wpłynie na odbiór lekcji przez uczniów oraz pozwoli im na rozwinięcie swoich zainteresować, a także umiejętności. Uczniowie z pewnością będą bardziej zaciekawieni takimi lekcjami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *