Edukacja i nauczanie
pomoc uczniowi po pracy nauczyciela
Tym, co najbardziej denerwuje mnie w zawodzie nauczyciela jest fakt, że po przyjściu z pracy do domu nie mogę, podobnie jak mój mąż, usiąść przed telewizorem i nic nie robić, a w celu odpowiedniego przygotowania się na kolejny dzień pracy jestem zmuszona zasiąść przed biurkiem, sporządzić konspekty, zaplanować lekcje i obmyślić plan realizacji programu. W niektóre dni dochodzą jeszcze sprawdziany i klasówki, które muszę jak najszybciej poprawić, ocenić, oddać i poprawić z uczniami.

Rzadko kiedy wieczorami mam czas dla siebie i dla swojej rodziny, jednak na szczęście cały czas istnieją weekendy i okazjonalne dni wolne od pracy, które wykorzystuję jak tylko się da. W takie dni zazwyczaj śpię do późnych godzin i nie myślę o szkole, o uczniach i zawodowych obowiązkach. Gdybym miała cały czas żyć tylko swoją pracą, prędzej czy później dostałabym na głowę i musieliby mnie odwieźć do wariatkowa.

Jako nauczycielka muszę stanowić dobry przykład dla wszystkich swoich uczniów, dlatego wiele godzin w domu spędzam na przygotowaniu do zajęć. Nie chcę, by któryś z uczniów zagiął mnie jakimś pytaniem, bo żeby uczyć innych powinnam mieć rozległą wiedzę na temat języka polskiego, nauczyciel Szczecin. Raz zdarzyło się, że nie umiałam odpowiedzieć na pytanie zadane przez ucznia i nie chcę, by kiedykolwiek więcej taka sytuacja się powtórzyła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *