Edukacja i nauczanie
Tablica szkolna
Podobnie jak w przypadku większości nauczycieli w Polsce, tak i ja przeżywam obecnie bardzo trudne chwile związane z faktem, że za kilka dni skończą się słodkie laby i zacznie intensywna praca z dziećmi i młodzieżą. Dzisiaj mamy ostatni dzień wakacji, bo weekendu do wakacji zaliczać nie należy. Rano obudziłam się w bardzo złym humorze i pierwszą myślą, jaka wpadła do mojej głowy tuż po pobudce był fakt, że od najbliższego poniedziałku znów będę musiała użerać się ze swoimi uczniami, a do kolejnej dłuższej przerwy od pracy zostało jeszcze kilka miesięcy. Jak znam życie to czas od początku roku do przerwy świątecznej bardzo szybko minie, jednak teraz wydaje mi się, że będzie ciągnął się w nieskończoność, nauczyciel Pabianice.

Kolejnym nieciekawym aspektem zbliżającego się roku szkolnego jest to, że w tym roku czeka mnie o wiele więcej pracy, jako, że po raz pierwszy będę wychowawczynią. W udziale przypadła mi klasa pierwsza gimnazjum i śmiem twierdzić, że dzieciaki w tym wieku są chyba najgorsze. Wolałabym mieć dwie godziny zajęć z licealistami niż jedną z uczniami gimnazjum.

Jak sami widzicie nowy rok szkolny zapowiada się niezbyt ciekawie. Liczę jednak, że tak jak każdego roku po jakimś czasie uda mi się wdrożyć w normalny tryb pracy i życia, dzięki czemu szybko zapomnę o wcześniejszym niezadowoleniu. Tak naprawdę lubię uczyć i lubię swoje dzieciaki, ale początek roku szkolnego zawsze jest dla mnie bardzo stresujący.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *