Edukacja i nauczanie
rekrutacja do pracy
Kiedy szukamy nowej pracy, warto pamiętać o tym, że rekruterzy spoglądają na zebrane CV również przez pryzmat posiadanych doświadczeń oraz subiektywnej opinii. To dotyczy także osób, które ubiegają się o stanowisko nauczyciela. Właśnie ze względu na to, że profesjonalni rekruterzy potrafią spojrzeć na dany życiorys świeżym spojrzeniem – przedsiębiorstwa decydują się na zatrudnianie ich, przy pomocy w procesach rekrutacyjnych.

Osoba, która zajmuje się przeprowadzeniem rozmów kwalifikacyjnych, nierzadko musi mierzyć się z wieloma problemami. Jest to choćby brak ciekawych kandydatów na konkretne stanowisko. Obecnie rynek pracy raczej nie sprzyja firmom pod tym względem. Wykwalifikowanych pracowników jest niewielu, a to może powodować zastoje i wiele innych trudności. Właśnie dlatego warto wysyłać swoje CV, a podczas rozmów kwalifikacyjnych negocjować warunki współpracy. To pozwoli nam na uzyskanie bardzo dobrego wynagrodzenia, które będzie adekwatne do posiadanych umiejętności.

Pamiętajmy o tym, że jeśli posiadamy doświadczenie, a także odpowiednie kompetencje – możemy bardzo wiele osiągnąć, zatem nie ma sensu spoczywać na laurach i decydować się na pierwszą – lepszą ofertę. Doceniajmy siebie, dzięki temu wiele zyskamy. Rekruterzy bardzo dobrze o tym wiedzą, właśnie dlatego są przygotowani na ewentualne negocjacje i w zapasie mają kontroferty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *