Praca w zawodzie nauczyciela, czy to w niewielkich szkołach położonych w mniejszych miejscowościach czy to w większych zespołach szkół znajdujących się na terenie dużych miast i aglomeracji, charakteryzuje się mniej więcej tymi samymi cechami i warunkami zatrudnienia. Praca nauczyciela, jak powszechnie wszystkim wiadomo ma swoje wady i zalety, które jednych mogą zachęcić do podjęcia pracy w szkole, innych wręcz odstraszyć, nauczyciel Warszawa.

28Jeśli myślimy o zaletach nauczania, pierwszym co w ogóle przychodzi nam do głowy jest duża liczba dni wolnych od pracy, na którą składają się dwumiesięczne wakacje, dwutygodniowe ferie zimowe, święta szkoły, przerwy świąteczne i wiele innych. Nauczyciele mają również wiele przerw w trakcie pracy (tzw. okienek) oraz posiadają grafik, który mogą modyfikować w porozumieniu ze swoimi kolegami po fachu. Kolejnymi zaletami pracy nauczyciela jest na pewno określona stałość zatrudnienie, umowa o pracę, możliwość rozwoju zawodowego i dodatki do wynagrodzenia. Osoby wykonujące zawód nauczyciela często realizują swoją pasję nauczania, co daje wiele satysfakcji. W celu „dorobienia” sobie do pensji zawsze można zdecydować się na zajęcia dodatkowe czy korepetycje. Jest to bardzo opłacalny interes, niemniej wymaga poświęcenia wolnego czasu.

Wadą zawodu nauczyciela może być to, że często jest to bardzo niewdzięczne zajęcie, szczególnie w gimnazjum, technikum czy szkole zawodowej. Uczniowie ignorują i lekceważą nauczycieli, a w skrajnych przypadkach nawet gnębią. Praca nauczyciela jest ponadto bardzo wymagająca, wiąże się bowiem z koniecznością pracy własnej po godzinach i przygotowywania się do kolejnych zajęć. Za ciężką pracę w nauczaniu innych nauczyciele dostają dość niskie wynagrodzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.