Edukacja i nauczanie
wycieczka szkolna

Praca nauczyciela wiąże się z wieloma wyrzeczeniami, ale również przyjemnościami, a przede wszystkim z ogromną satysfakcją, jaką daje nauczanie innych. Tym razem przyjrzymy się bliżej wycieczkom szkolnym. Jest to zmora, czy raczej przyjemność dla nauczycieli? Pora to sprawdzić.

Praca nauczyciela, w szczególności w szkole podstawowej często wiąże się również z koniecznością organizacji i brania udziału w wycieczkach szkolnych. Poprzez takie wyjazdy dzieci się rozwijają, poszerzają swoje horyzonty, poznając nowe miejsca. Jest to zatem niezwykle wartościowe doświadczenie, które jednak wiąże się ze sporą odpowiedzialnością ze strony nauczyciela.

Wycieczka szkolna, a nauczyciele

W trakcie wycieczki szkolnej nauczyciele są w pracy przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Muszą oni mieć oczy dookoła głowy, ponieważ odpowiadają za zdrowie i życie swoich podopiecznych. Jest to spore obciążenie, jednak należy podkreślić, że w tym czasie mogą oni również zwiedzić nowe miejsca i obiekty. Właśnie dlatego ważne jest to, aby grupa, którą się opiekują była zdyscyplinowana. Tylko wtedy wycieczka szkolna stanie się przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. Opiekun powinien jeszcze w szkole tłumaczyć dzieciom, jakie zasady będą obowiązywały podczas wycieczki. Jest to najlepszy sposób na to, aby najmłodsi ich przestrzegali.

25 września 2020

w dzisiejszych czasach przez Covid wycieczki szkolne i tak są wstrzymane

18 listopada 2020

wyjazdowe wycieczki są najgorsze/praca 24H

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *