Edukacja i nauczanie
Nauczanie w szkole
W tym roku Pani Minister zrobiła wszystkim nauczycielom niezbyt przyjemny prezent i postarała się o skrócenie nam wolnego związanego ze Świętami Bożego Narodzenia. Jak argumentuje, nie chodzi o same święta, a o dodatkowe dni wolne, np. te przed Wigilią, przed Nowym Rokiem czy o 5 stycznia. W te dni szkoły mają obowiązek zorganizować dla chętnych zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Sytuacja ta dotyczy głównie młodszych uczniów, których rodzice chętnie wysłaliby ich do szkoły gdy sami muszą pracować.

Oficjalnie czas świąteczny jest czasem, w którym nauczyciele pozostają do dyspozycji dyrektora szkoły, dlatego listy wysłane przez Panią Minister do dyrektorów szkół zaowocowało tym, że w wielu placówkach w dni wolne od szkoły prowadzone są dodatkowe zajęcia dla dzieci, które tego potrzebują.

Ja wyznaczona zostałam do opieki nad dzieciakami 23 i 29 grudnia. W te dni muszę normalnie iść do szkoły od godziny 8.00 do 17.00. Muszę przyznać, że całkowicie psuje mi to plany, bo na całe dwa tygodnie wolnego miałam wyjechać z rodziną do moich teściów na Mazury. W związku ze zmianami wprowadzonymi przez Rząd nie mogę tego zrobić, a teściów odwiedzę jedynie na parę dni, nauczyciel Pruszków. Jestem zła zarządzenie Minister, ale z drugiej strony wiem, że dodatkowe zajęcia w szkole to wybawienie dla rodziców młodszych dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.